вівторок, 25 жовтня 2016 р.

Конспект уроку Слово. Лексичне значення слова


Мета: розширити знання учнів про те, що слово служить для називання предметів, якості, дії; вчити користуватися тлумачним словником, складати та записувати речення; розвивати зв’язне мовлення учнів; поповнювати словниковий запас; виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку
І Організація класу.
ІІ Актуалізація опорних знань.
1)      Каліграфічна хвилинка
Б б
Бджола, бриніти, барвінок, Батьківщина.
З одним із слів скласти речення.
2)      Індивідуальна робота за картками
На малюнках зображенні предмети, треба їх поділити на групи.
3)      Робота біля дошки.
Записати транскрипцію слів:
Сім’я, подвір’я, солов’ї, під’їзд .
ІІІ Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення нової теми та мети уроку.
Ми продовжуємо розкривати таємниці рідної мови. Сьогодні на уроці ми розпочинаємо вивчення нового розділу. Прочитайте, як він називається.
Вправа «Мікрофон»
Як ви вважаєте, що ми будемо вивчати в цьому розділі? (відповіді дітей).
ІV Вивчення нового матеріалу.
1)      Робота з підручником
Вправа 1.  (читання учнями). – списати текст.
Слово Яке воно?
С - сильне
Л - ласкаве
О - основне
В - величне
О – оригінальне.
Придумати ще по одному слову, щоб передати значення слова.
2)      Вправа 2.
Усно. Підібрати значення до слів:
-           дерево;
-           мама;
-           дім;
-           сонце
Поясни значення словосполучень.
3)      Робота у групах:
1)      Група – підбирає слова – назви предметів;
2)      Група – назви ознак;
3)      Група – назви дій
Ознайомлення з правилом. С. 60.
Робота з чарівним мішечком.
Учні дістають слова і визначають це слово – називає предмет, називає ознаку, дію предмета.
4)      Вправа 3.
Робота за малюнком та словниками.
Повідомлення:
У перекладі з латини слово «словник» означає «колекція слів». Словники бувають мовні та енциклопедичні. Відомий французький письменник Франц писав: «Словники – всесвіт в алфавітному порядку. Якщо замислитись, словник – це книга всіх книг, з якої здобувають нові знання». Словники виникли давно. Спочатку слова розміщувались хаотично, а з винайденням алфавіту почали записуватись в певному порядку.
Значення кожного слова можна дізнатися, якщо відкрити тлумачний словник. Походження слова – етимологічний, знайти переклад можна у двомовних словниках. Правильне написання – у орфографічному словникові. Ії існує безліч – вони всі важливі і потрібні кожній освіченій людині. Тому у вас на книжковій полиці обов’язково повинен стояти словничок – помічничок для роботи та навчання.
Давайте попрацюємо з такими словниками.
Робота з словниками – тлумачним, орфографічним, іншомовних слів, літературним.
V    Вправи на закріплення матеріалу.
·          На дошці є 5 малюнків. Потрібно записати назву малюнку та пояснити його зміст.
·          Розподілити слова в три колонки. Перша колонка – слова назви предметів, друга – назви ознак, третя – назви дій.
VІ  Підбиття підсумків, рефлексія. Домашнє завдання. С. 61.


2 коментарі:

  1. Висловлюємо подяку Тетяні Володимирівні за таку нелегку наполегливу працю,адже вчителем не стають, вчителем народжуються! Дякуємо за компетентнісь, індивідуальний підхід до кожної дитини, креативність, вміння зацікавити, за цілеспрямованість у пошуках нового,істинного. Тетяна Володимирівна не тільки чудовий педагог, а й чуйна, щира людина, талановитий організатор. Вдячні Вам за фантазію та невичерпну енергію,якою ви безупину ділитесь зі своїми вихованцями. Наснаги Вам,творчих злетів, найкращих учнів та батьків! З повагою до Вас родина Яковлевих

    ВідповістиВидалити