Мета. Ознайомити учнів з правописом і
вимовою прикметників із суфіксами – ськ-, -зьк-, -цьк-. Розвивати логічне
мислення, правописні навички, тренувати пам’ять. Виховувати в учнів охайність,
старанність.
Обладнання: картки індивідуальної
роботи, таблиця, запис на дошці, підручник, індивідуальні завдання, зразки
різних видів диктантів.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація навчального процесу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Каліграфічна хвилинка.
Дд До ді
дшо др кд Да
·
Скласти 3 слова, які б починалися літерою д;
·
З одним із них скласти речення;
·
* розібрати речення + частина мови, ∞ визначити головні члени речення.
2. Робота біля дошки.
Земля,
родина, мати, зелений – фонетичний розбір слів.
3. Робота за картками.
Утворити від іменників прикметники. Ввести їх у речення.
К. №1 К.№2 К. №3 К. № 4
молодь зелень мова камінь
швидкість автомобіль клас дерево
4. Коментований диктант
(замінити протилежними словами – антонімами і записати)
Великий, маленький, село, земля, дорослий, чемний.
5. Перевірка домашнього
завдання. Читання тексту – міркування за вправою 235.
ІІІ Мотивація навчальної діяльності.
Фізкультхвилинка.
ІV Вивчення нового матеріалу
1. Ознайомлення з правилом
ст.. 119
2. Первинне закріплення
правила – підібрати у слова потрібні суфікси
Кременчу…ке, поль…ке, коза….кий, риба…кий,
запорі…..кий.
3. Творча вправа (4 учні працюють біля дошки)
Самостійно підібрати слова із суфіксами
– ськ-, -зьк-, -цьк-
V Робота за картками Гра «Знайди помилку
Самостійна робота – записати 5
речень, використовуючи слова із суфіксами
– ськ-, -зьк-, -цьк-
VІ Підсумок уроку
VІІ Домашнє завдання
Вправа 240 ст.119, вивчити правило.
∞ - виконують 1 завдання;
' – виконують 1, 2 завдання;
" – всі завдання.
К. № 1
молодь
швидкість
утворити прикметники, ввести їх у
речення
|
К. № 2
зелень
автомобіль
утворити прикметники, ввести їх у речення
|
К. № 3
мова
клас
утворити прикметники, ввести їх у речення
|
К. № 4
камінь
дерево
утворити прикметники, ввести їх у речення
|
Немає коментарів:
Дописати коментар