Мета: Повторити та поглибити
знання учнів з теми дієслово як частину мови, його граматичні ознаки. Виробляти
вміння розрізняти дієслова серед інших частини мови. Розвивати зв’язне мовлення
учнів.
Хід уроку
І Організація класу
ІІ Актуалізація опорних знань.
Розминка для очей
·
Каліграфічна хвилинка
Лл
Ли дл рл сл ал шл
Лиман, лимонний, Леонід, лаки.
Скласти речення з одним з цих слів та розібрати його. Транскрипція слова
Лариса.
·
Робота за картками
К.№ 1 кошовий
К.№ 2 роду
К. № 3 козаки
К. № 4 отаманом
Будова слова, скласти речення та
розібрати його.
·
Індивідуальна робота
…. фарбую
….. фарбуєш
…. фарбувала
…. фарбують
…. фарбувало
…. Фарбуємо
·
Словниковий диктант
Будь ласка, до побачення, праворуч, океан, телеграф, тролейбус.
ІІІ Фронтальне опитування.
- З чого складається наше
мовлення?
- Наведіть приклади.
- З чого складаються
речення?
- Пригадайте, які частини
мови ми вже з вами вивчили.
Гра «Хто з звідки?»
Лимон, перший, зелений, на, у, диміти.
ІV Мотивація навчальної
діяльності.
Фізкультхвилинка
VІ
Вивчення нового матеріалу.
Робота з
підручником
Вивчення правила с. 43
Цікаво знати!
За частотою вживання дієслово посідає 2 місце після іменника і має вдвічі
менше слів, ніж іменник.
Вправа 77 (усно)
1. Розпізнавання споріднених
слів у поданих словосполученнях.
2. Визначення, якими
частинами мови виражені споріднені слова. Виділення серед них дієслів.
Розвиток
мовлення – вправа 78
Словникова робота.
Грізне небо, сильний вітер, разюча блискавка, неспокійне море.
Гра «Хто більше»
Назвати якомога більше слів – дієслів.
V
Самостійна робота за вправою 80.
V
Підсумок уроку
Домашнє завдання, виставлення оцінок.
К. № 1
кошовий
|
К. № 3
козаки
|
К.№ 2
роду
|
К. № 4
отаманом
|
Грізне небо
сильний вітер
разюча блискавка
неспокійне море
Немає коментарів:
Дописати коментар